Šimpanzi si adoptovali nemocného pejska, ten se uzdravil

Každý milovník zvířat dobře ví, že tato roztomilá stvoření mají city a emoce, i když nám je vyjadřují svým vlastním způsobem. Jenny a Jimmy Desmonovi k takovým milovníkům rozhodně patří. Společně založili záchrannou stanici pro šimpanze v západní Africe. Jednoho dne, když Jenny s týmem dobrovolníků cestovala do vzdálené vesnice, všimla si na okraji cesty nemocného štěňátka. Vzala ho s sebou a pojmenovala ho Snafu.

https://madlyodd.com/

Pejsek byl na tom špatně

Snafu potřeboval okamžitou lékařskou pomoc. Přivezla ho proto zpět na stanici, kde se o něj Jimmy po lékařské stránce postaral. Pejsek ale nevypadal vůbec dobře. Byl vyhladovělý, silně zablešený a jeho tělo navíc bojovalo s několika infekcemi. Bylo jasné, že v příštích několika dnech se rozhodne, zda svůj boj zvládne, či nikoliv. Tak jako tak se dvojice rozhodla ho bedlivě sledovat a pomoci mu, jak jen to bylo možné.

https://madlyodd.com/

Za pár dní se začala situace zlepšovat. Snafuovi se rozzářily oči a jeho kůže začala vypadat zdravěji. Bylo načase, aby se Snafu představil přítomným zachráněným šimpanzům. Manželé měli zpočátku trochu strach, protože si nebyli jistí, jak na nového člena tlupy zvířata zareagují. Brzy se však ukázalo, že jejich obavy byly zbytečné.

https://madlyodd.com/

Šimpanzi si s ním chtěli hrát

K velkému překvapení všech se mladí šimpanzi do štěněte okamžitě zamilovali. Všichni si s ním chtěli hrát, objímat ho a mazlit se s ním, jako by to bylo jejich vlastní dítě. A co na to Snafu? I když byl zpočátku trochu ostražitý, nechal si jejich pozornost líbit a evidentně mu moc prospívala. Když se ale z malého štěňátka stal velký pes, mazlení už bylo trochu obtížnější.

https://madlyodd.com/

Nakonec se Snafu kompletně uzdravil a Jenny se rozhodla, že mu najde nový domov, kde o něj s láskou budou pečovat noví majitelé. Kontaktovala své neteře a nabídla jim adopci tohoto roztomilého pejska. Nedlouho potom se Snafu přestěhoval do Colorada, kde šťastně žije se třemi dalšími psy.

Zdroj: madlyodd.com