Slonice z Thajska má po letech nošení turistů zdeformovanou páteř

Na internetu se objevila šokující fotografie sloní samice, která utrpěla strašné poškození páteře poté, co léta vozila turisty na zádech. Obrázek této slonice sdílela organizace Wildlife Friends Foundation v Thajsku (WFFT), která pečuje o ochranu zvířat. Slonici Pai Lin je nyní 71 let a na zádech nosila turisty neuvěřitelných 25 let ze svého života. Bohužel to odneslo její zdraví.

Stará slonice se nemůže bránit

Podle organizace byly i případy, kdy musela slonice nést až šest lidí najednou. Na fotografiích je vidět, že má zvíře naprosto zdeformovaný hřbet. Pai Lin pracuje v thajském turistickém průmyslu 25 let, ale nyní našla útočiště a klid v zařízení Wildlife Friends Foundation Thailand. Jízda na slonovi je běžnou turistickou atrakcí v Thajsku. Pro místní firmy je to velmi dobrý byznys.

https://twice.hu/

Organizace na ochranu zvířat, jako je WFFT, vedou již po mnoho let kampaně, které mají zabránit využívání slonů pro turistické účely. Věří, že tato praktika využívá slony a jedná se o týrání zvířat. To je zajisté pravda. Na Pai Lin je to jasně vidět. Doufejme, že se jim podaří zachránit více takových slonů a zabrání, aby se turisté projíždění na slonech.

Nyní je již slonice v bezpečí

„Sloni využívaní k turistice často tráví celé dny tím, že nesou váhu svého pána, turistické skupiny a těžkého sedadla,“ uvedla organizace. „Tento neustálý tlak může zničit tkáně a kosti v jejich zádech a způsobit nevratné fyzické poškození jejich páteře. Pai Lin má na zádech stále jizvy po starých tlakových bodech.“ Slonici zachránila skupina již v roce 2007 a nyní je známá jako babička 22 slonů.

https://twice.hu/

Sloni mají k dispozici 44 hektarů výběhu, kde se nachází mnoho stromů a jezera. Podle ředitele organizace nejsou záda slonů navržena na to, aby nesla těžkou váhu. Většina slonů, kteří se nachází v útočišti WFFT, si prošla desetiletími týrání. Nemohou odčinit léta týrání, ale alespoň mohou těmto slonům poskytnout krásné a klidné místo, kde mohou dožít zbytek svého života.

Zdroj: twice.hu