Soudce plakal, když slyšel výpověď mladého zloděje

Mladý muž promluvil u soudu kvůli krádežím jídla. Omluva 25letého sirotka z Rhodosu byla dojemná pro všechny přítomné. Kradl, aby uživil svou nebohou babičku. V roce 2018 zatkli muže policisté za vloupání do jídelny. Zjistili, že se vloupal celkem do 15 jídelen a školních komplexů. Vždy si vzal jídlo, nápoje a peníze, které tam našel. Jeho výpověď všechny šokovala.

Dobrý důvod pro krádež

Po zadržení policií se u něj našel šroubovák, klíče, nůž, sada šroubováků, tři balíčky sýra, tři balíčky uzenin, dva džusy a visací zámek s klíčem. Bylo jasné, že se zločinu dopustil. Nikomu ale nebylo jasné, proč to udělal. Zloději většinou kradou peníze nebo cennosti. Tento mladý muž se ale vždy soustředil jen na jídlo. Když se dostal k soudu, soudce chtěl samozřejmě vědět, co ho k tomu vedlo.

Jakmile začal vyprávět svůj příběh, nikdo ho již nechtěl odsoudit za vloupání a krádež jídla. Lidé často dělají zoufalé věci, když se dostanou do zoufalé životní situace. Přesně to se stalo tomuto muži, protože neviděl jinou možnost. Mohli bychom namítnout, že vždy existuje zákonné řešení situace, ale mnoho lidí nic takového nevidí, když jsou zoufalí.

Babička v nouzi

Ve své výpovědi 25letý mladý muž uvedl, že žije se svou nemajetnou babičkou v domě, který jim přiznala církev. Je nyní již nějakou dobu nezaměstnaný, protože má psychické problémy. Ty se zhoršily v době, kdy zemřeli jeho rodiče a on zůstal sám se starou a nemohoucí babičkou. Jediným způsobem, jak se o ně mohl postarat, bylo vloupání do jídelny.

Oba byli zoufalí kvůli problémům s přežitím. Muž se proto rozhodl, že se vloupá do jídelny a ukradne jídlo a nealkoholické nápoje, aby měli oba jídlo a pití. Potřebovali zaplatit elektřinu, aby babička nezemřela zimou. Proto si někdy bral také peníze, které v jídelnách našel. Tato zoufalá situace ho dohnala k páchání zločinu, protože neviděl jiné východisko. Při jeho vyprávění měl slzy v očích i samotný soudce. A jeho verdikt byl velmi mírný.

Zdroj: newsitamea.gr