Stará žena lhala o své chudobě dceři a nyní ji to mrzí

V Čechách je výše důchodů (většinou) poměrně dobrá a lidé si mohou bez problémů zaplatit nájem, energie, jídlo i léky. V jiných státech je to o poznání horší. Někteří lidé sotva vyjdou s penězi na jídlo a na koupení léků již nemají peníze. Jedna žena právě takto žila a odmítala o tom říct své dceři, protože ji nechtěla žádat o výživné.

Žena se ocitla ve skutečné chudobě

V životě se jí poměrně dařilo. Vždy měla práci, takže si na nedostatek financí nestěžovala. Jakmile šla do důchodu, všechno se změnilo. Dostala jen minimální výši důchodu a třetina z této částky šla jen na energie. V zimě je to ještě více. Z důchodu si navíc může kupovat jen základní potraviny, jako je krupice, zelenina a jednou za čas mléčné výrobky.

Na hygienické prostředky, různé maličkosti do domácnosti nebo léky jí peníze nezbývají. Lékař jí předepsal léky, ale žena si je nekupuje. Kdyby je koupila, nezůstaly by jí peníze na jídlo. Před rokem se její dcera podruhé vdala, koupila si auto, vzala byt na hypotéku a odleji s manželem na dovolenou do Turecka. Z toho její matka pochopila, že se má dobře.

https://pukuotukas.com/

Nakonec se žena vzchopila a požádala o peníze

Vždy, když její dcera volá, ptá se na matky jídelníček. Ta jí tvrdí, že si dala smažené kuře a pomerančový džus, ale přitom tyto produkty neměla již dlouhou dobu. Dlouho jí lhala a věřila, že to dělá dobře. Její dcera musela velmi dobře vědět, jaký bere důchod a jaké jsou dcery potravin. Když se jí konečně jednoho dne zeptala, jestli by jí nepůjčila peníze, dcera souhlasila.

Na první pohled to vypadalo, že její dcera žádost pochopila. Jakmile se ale podívala její matka na účet, zůstaly jí oči pro pláč. Dcera jí totiž poslala jen 10 euro! A ještě jí volala, jestli peníze přišly. V tu chvíli nezbylo ženě už nic jiného, než pláč. Na konci rozhovoru s dcerou plakala a slíbila, že už je nikdy nebude obtěžovat.

Zdroj: pukuotukas.com