Starý recept na salát, který se skvěle hodí na občerstvení pro přátele

Saláty jsou obvykle velmi zdravé a lehké. U dnešního receptu ale nic takového nečekejte. Tento salát můžete využít klidně na chlebíčky místo pomazánky, protože je hutný a sytý. Tento salát byl populární v 90. letech, ale většina lidí na to zapomněla. Suroviny nakoupíte za pár korun a připravíte ho během chvilky. Vaši hosté budou nadšení a sami si na něm také pochutnáte.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto salátu budete potřebovat 2 vejce, 400 gramů vařené rýže, 1 svazek jarních cibulek, 1 plechovku rybí konzervy, sůl, pepř a majonézu podle chuti. Na přípravu si nezapomeňte připravit také hlubokou mísu, ve které salát smícháte dohromady. Příprava salátu je velmi jednoduchá a přidat můžete také své oblíbené koření nebo čerstvou pažitku.

Pracovní postup

Nejdříve si uvařte rýži. Po 20 minutách by měla být hotová. Použít můžete také pomalý hrnec. Potom ji nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vejce uvařte, nechte vychladnout a nastrouhejte je na hrubém struhadle.

http://shustryak.com/

Vezměte svazek jarních cibulek. Přidat můžete také kopr nebo petržel. Nakrájejte ji nadrobno a smíchejte ji společně s rýží a vejcem.

http://shustryak.com/

Rybu vyjmete z nádoby, rozmačkejte vidličkou a přidejte do salátu.

http://shustryak.com/

Celou směs osolte, přidejte pepř a majonézu. Jestli chcete, můžete přidat také konzervu hrášku. V takovém případě to bude moderní verze salátu, ale zaručeně vám stále bude chutnat. Navíc bude salát o trochu barevnější. Koření můžete také přidat podle svého vkusu. Díky tomu získá salát zcela jinou chuť.

http://shustryak.com/

Tipy na skvělé pohoštění pro rodinu a přátele

Mezi nejlepší pokrmy na oslavy a večírky patří hlavně chlebíčky na mnoho způsobů. Jedním z nich bude také chlebíček s tímto salátem. Vsadit ale můžete také na minipizzu, tyčinky z listového těsta plněných špenátem nebo hranolky z batátů s avokádovým dipem. Jestli chcete své hosty potěšit něčím větším, připravte jim burger na mnoho způsobů a nezapomeňte na domácí hranolky.

Zdroj: shustryak.com