Tento muž není žádný troškař. Na zahradě si postavil obří nádrž, do které se vejce přes tisíc kubíků vody

Bazény jsou i letos v módě, ale jeden Kanaďan posunul trend vlastnoručně vytvořených bazénů na jinou úroveň se svou nádrží, která pojme více než 1000 kubíků vody. Tento bazén si navíc postavil za vlastním domem na zahradě.

Obrovská vodní plocha

Jerry Leussink z Alberty v Kanadě vytvořil masivní bazén již v roce 2013 a dodnes se těší obrovskému zájmu mnoha lidí. Masivní vodní plocha zůstává čistá pomocí chlóru a důmyslného čerpacího systému. Jezírko je v některých oblastech hluboké až 4 metry, ale je tu také mělká část, ve které se mohou děti cákat.

https://www.countryliving.com/

Bazény v Kanadě chybí

Je to dokonalé místo pro letní relax. Proč jej Kanaďan vůbec vytvořil? Důvody jsou jasné. Kanadská léta sice nebývají obzvlášť horká, ale poslední dobou se v letních měsících teploty dostávají dostatečně vysoko na to, aby lidé zatoužili po osvěžení ve vodě. Jenže běžná kanadská jezera jsou příliš ledová a není vhodné se v nich koupat. A veřejná koupaliště prostě nemají kapacity na to přijmout tolik zájemců. Proto postavil vlastní bazén, který otevírá nejen své rodině, ale také sousedům a známým, kteří se chtějí trochu svlažit a užít si letní radovánky u vody.

A co údržba?

Každý si asi dovede představit, kolik práce se ukrývá za udržováním takového bazénu v provozu. Sami dobře víte, jak náročné může být čistit zahradní bazén a takové monstrum si vůbec nedovedete představit. Jerry přiznává, že provoz bazénu jej ročně vyjde na tisíce dolarů, ale investice rozhodně nelituje. Je velkým milovníkem plavání a také se rád setkává s lidmi – a přesně to mu bazén umožňuje. Navíc na začátku investoval do poměrně důmyslného systému čištění, který funguje do značné míry automatizovaně, takže se není třeba bát nějakých potíží. A jednou za rok prostě bazén vypustí a pozve přátele na brigádu čištění bazénu. Všichni ochotně pomáhají, protože koneckonců bazén přes sezónu také užívali.

ZDROJ: countryliving.com