Užijte si obrovskou úrodu rajčat pomocí jedinečného hnojiva

Pěstování vlastní zeleniny na zahradě, balkonu nebo terasy je úžasné. Můžete si užít odpočinku při pěstování a zároveň si vychutnat jedinečnou chuť domácí zeleniny. Klíčovým prvkem při pěstování je správné hnojení. Použít můžete samozřejmě chemické hnojivo, ale přírodní prostředky jsou mnohem lepší. Naše babičky měly skvělé řešení, které bude fungovat i na vaší zahradě.

Správný substrát je klíčem k úspěchu

Velká a šťavnatá rajčata jsou snem každého pěstitele. V první řadě jim musíte věnovat velmi dobrý substrát, aby měly správné podmínky pro rozvoj. Koupit si můžete speciální půdu pro rajčata, kterou najdete v každém zahradnictví. Odborníci také radí zakrýt půdu s hnojem na podzim. Další možností je vlastní kompost. Musíte si ale dávat pozor na přidávání jakýchkoli částí brambor a rostlin napadených chorobami. Tyto části rostlin kompost naprosto zničí a nebudete ho moci použít.

https://porady.interia.pl/

Tajemství bohaté úrody podle našich babiček

Před desítkami let si naše babičky nemohly koupit chemická hnojiva. Musely používat suroviny, které měly doma k dispozici. Takto vzniklo hnojivo na bázi jasanu, cibulových slupek a divokých kopřiv. Do hrnce o objemu 10 litrů nalijte vodu a přidejte ½ kg popela z ohniště. Přidejte hrst cibulových slupek a pár trsů kopřivy (bez kořenů). Směs vařte na středním ohni 15-20 minut. Stáhněte z hořáku a nechte přes noc louhovat. Druhý den směs přeceďte a můžete použít k zalévání rajčat.

Domácí hnojivo pro rajčata

Existují i další možnosti, které můžete využít pro velmi bohatý růst a úrodu rajčat. Připravit si můžete chlebový hnůj nebo kopřivové hnojivo. Na chlebový hnůj potřebujete jen polovinu starého chleba, 5 ml roztoku jódu a 5 litrů teplé vody. Nechte 7-8 hodin namáčet, přidejte jód a vše promíchejte. Přefiltrujte a přelijte do nádoby s rozstřikovačem. Pro hnojivo z kopřiv je stačí jen nasekat, vhodit do otvoru pro pěstování rajčat, zasypte tenkou vrstvou zeminy a začněte sázet.

Zdroj: porady.interia.pl