Víte, jak to vypadá, když se vězni naučí tančit?

Zkoušeli jste se někdy naučit tančit podle videa? Někdy je to velmi těžké, pokud nemáte přesný postup. Jestli navíc neznáte názvy kroků a snažíte se je zapamatovat, může tento proces trvat dlouhé měsíce, než ho vypilujete a budete ho moci ukázat veřejnosti. Vězni z Filipín se do podobného projektu pustili s vervou a výsledek stojí za to.

Hodiny tréninky se vyplatily

Co se choreografie týče, vězni si vybrali snad tu nejhorší možnou variantu – naučili se tancovat podle Michaela Jacksona, který patřil mezi nejlepší tanečníky na světě. Není tak překvapením, že jejich snaha se naučit jeho taneční kreace byla velmi zdlouhavá. Pravdou ale je, že ve vězení člověk stejně nemá mnoho práce, a tak nebyl problém se hodiny věnovat tréninku a pilování.

Ve vězení se toho můžete hodně naučit. A právě tancem se můžete i skvěle odreagovat, což vězni ve filipínské věznici velmi rychle pochopili. Místní budova je zároveň také rehabilitačním střediskem. Travis Payne, který se věnuje právě choreografiím Jacksona, chtěl ukázat, jak se mohou vězni rychle naučit i takový složitý tanec.

Vězni dokázali, že se naučí cokoliv

Jedná se o experiment, kdy spolu s dalšími tanečníky navštívil věznici s cílem, že tyto vězně naučí tancovat. Trvalo několik týdnů, než byl konečně s výsledkem spokojený. Denně se trénovalo několik hodin, vězni byli hodně unavení, ale přesto se těšili na další a další pokroky ve svém umění. Nakonec to dokázali a video se stalo velmi oblíbeným po celém světě.

Nic totiž není nemožné, a když vidíte, jak skvěle se vězni pohybují, můžete to vyzkoušet také. Je vidět, že vězni byli do tohoto úkolu naprosto ponořeni a věděli, že pokud to dokážou, dokážou už všechno. Video se dostalo na hudební kanál, kdy ho vidělo několik desítek milionů lidí. A i když vězni neměli žádnou předchozí zkušenost s tancem, ukázali, že pílí a tréninkem dokážou cokoliv.

Zdroj: sosialnytt.com