Vlk s kanystrem na hlavě prosil lidi o pomoc

Znečištění přírody je největším problémem pro zvířata, které v ní žijí. Vždy, když necháte plastové odpadky v lese nebo na pláži, musíte počítat s tím, že v nich může nějaké zvíře uvíznout. Největším rizikem jsou samozřejmě plastové lahve nebo kanystry, ve kterých může zvířeti uvíznout hlava nebo dokonce celé tělo. Dnešní příběh je o vlkovi, kterému se přesně tohle stalo.

https://pukuotukas.com/

Zoufalé a vyčerpané zvíře

Skupina fotografů pracovala u jezera Nagperu v Indii, když si na jedné z fotek všimli něčeho zvláštního. Všimli si vlka s hlavou v plastové nádobě. Pohled na vlka ve volné přírodě by byl většinou děsivý, ale toto zvíře vypadalo zoufale. Na první pohled byl vyčerpaný a nevěděl, co s nádobou na své hlavě udělat. Později se ukázalo, že jde o ohrožený druh vlka.

https://pukuotukas.com/

Hlavu do nádoby pravděpodobně strčil, protože tam byly zbytky jídla nebo pití. Hlava se mu zasekla uvnitř plastu. Není jasné, jak dlouho musel s plastovým kontejnerem na hlavě chodit. Vypadal hladově a vyčerpaně, takže už to pravděpodobně nějakou dobu bylo. Fotografové se okamžitě rozhodli, že vlkovi pomohou a zachrání mu život.

https://pukuotukas.com/

Pomoc od odborníků

Fotografové zavolali specialisty, kteří mohli vlka dostat z plastové nádoby a vypustit ho do volné přírody. Vyděšené zvíře chytili a uklidnili. Potom se jim podařilo sundat nádobu. Vlka také polévali vodou, aby srovnali jeho tělesnou teplotu. Ve svém vězení totiž neměl dost kyslíku, což velmi negativně ovlivnilo jeho zdravotní stav.

https://pukuotukas.com/

Po nějaké době se vlk vzpamatoval a specialisté ho vypustili znovu do přírody. Okamžitě se rozběhl směrem k lesu, takže teď může znovu svobodně běhat a žít. Kdyby nepotkal odvážné fotografy, kteří se rozhodli, že mu pomohou, toto zvíře by pravděpodobně zemřelo. A to jen proto, že někdo nechal v přírodě plastový kontejner. Až půjdete příště do lesa nebo jinak do přírody, myslete na to, jak to může dopadnout, když tam necháte odpadky.

Zdroj: pukuotukas.com