Vyzkoušejte recept, po kterém se bude každý olizovat!

Dezerty nebo pokrmy, které můžete udělat stejně a přitom 100x jinak, jsou velmi oblíbené především u lidí, kteří nemají mnoho času na vyváření. Mezi takové patří nejen pracující, ale také maminky na rodičovské dovolené. Tento recept vás překvapí svou jednoduchostí, ale na konci bude nadšeně jásat, protože takovou dobrotu jste v ústech dlouho neměli.

Základní těsto je snadné, a dort můžete plnit, čím chcete

Svinutý dort je oblíbenou pochoutkou nejen u nás, ale také v zahraničí. Je neuvěřitelné, jak je recept na základní těsto jednoduchý. Připravte si:

  • 500 g mouky
  • 150 ml mléka
  • 2 vejce
  • 0,5 lžičky soli
  • 1,5 lžičky nastrouhané pomerančové kůry
  • 25 g droždí
  • 130 g cukru
  • 30 g másla
  • 1,5 hrnku brusinek

Následuje příprava těsta. Nejdříve si rozpusťte droždí v 0,5 hrnku vlažného mléka. Do hrnku pak přidejte prosátou mouku a promíchejte. Poté dejte na teplé místo a nechte stát 1-2 hodiny. Až tato doba uplyne, přidejte zbytek mléka a zamíchejte. Následně vejce rozšlehejte se solí a 2 lžícemi cukru.

Náplň můžete použít pokaždé jinou

Vezměte si kváskovou směs, přidejte do ní vejce a zbývající mouku. Zamíchejte a po malých kouscích přidejte máslo, které si vytáhněte z lednice dříve, aby mělo pokojovou teplotu. Míchejte, dokud těsto nebude kompaktní a elastické. Mělo by se s ním dobře pracovat rukama. Máslo si dejte stranou, přikryjte ho potravinářskou fólií a uložte na dvě hodiny do lednice.

Ovoce rozmixujte, přidejte také pomerančovou kůru a k tomu 0,5 hrnku cukru. Dejte vařit na mírný oheň a počkejte, až bude směs houstnout.

https://www.tudasfaja.com/

Těsto vyndejte z lednice, rozválejte ho na válu a právě ovocnou náplní ho potřete. Nedávejte ho ale až k okraji, ale nechte si tam asi 1,5 cm volného místa. Levou a pravou část položte doprostřed, nakrájejte z těsta 12 plátků.

https://www.tudasfaja.com/

Každý z nich zatočte a vytvarujte do tvaru kruhu. Nakonec dejte na plech a pečte 15 minut v troubě, kterou si předehřejte na 210 stupňů.

https://www.tudasfaja.com/

Ještě teplý dort pak posypte moučkovým cukrem a můžete podávat.

https://www.tudasfaja.com/

U tohoto dezertu můžete pokaždé použít jiné ovoce do náplně. Potěšíte tak milovníky nejen borůvek, ale také malin nebo jahod, vyzkoušet můžete i různé druhy marmelád. Díky citrusům bude dort svěží a nemusíte se tak bát, že vám po něm bude těžko. Vyzkoušejte ho pro rodinnou návštěvu nebo letní setkání na zahradě!

Zdroj: tudasfaja.com