Výzkumy dokázaly, že čím více času strávíte s matkou, tím déle bude žít

Mnoho dospělých zapomíná na to, že stále mají rodiče. Pořídí si vlastní domovy, partnery a děti. Na vlastní rodiče velmi rychle zapomenout. Jak často se vidíte se svou maminkou nebo jí alespoň zavoláte? Výzkum ukázal, že přítomnost dospělých dětí je v životě jejich matek naprosto klíčová. Prodlužuje totiž jejich život. Jestli máte maminku rádi, měli byste ji pravidelně navštěvovat.

Zajímavý výzkum

Studie zjistila, že osamělost hraje velkou roli v kvalitě života starších dospělých. Samota zvyšuje riziko deprese, kognitivních poruch a zdravotních problémů, např. kardiovaskulárních onemocnění. To všechno může vést k dřívější smrti.

https://www.newsner.com/

Další studie z roku 2010 uvedla, že sociální vazby mohou být stejně důležité pro prodloužení života, stejně jako zdravá hmotnost nebo aktivní životní styl. „Naše sociální vztahy jsou důležité nejen pro kvalitu našeho života, ale také pro to, jak dlouho žijeme,“ uvedla autorka studie Julianne Holt-Lunstad, PhD, docentka psychologie.

Společnost a smích je nejlepší lék na všechno

Výzkumy prokázaly, že osamělost a sociální izolace jsou škodlivé pro naše zdraví. To platí pro jedince každého věku, ale s postupujícím věkem je to mnohem horší. Někteří dokonce říkají, že osamělost je větší zdravotní riziko než kouření nebo obezita. Společně strávený čas navíc vede ke smíchu, zábavě a kvalitně stráveném čase, což podpoří zdraví všech přítomných.

https://www.newsner.com/

Rodina je to nejdůležitější v životě

Jestli jste své rodiče již dlouho neviděli, měli byste se jim ozvat. Uvidíte, že společně strávené odpoledne bude velmi prospěšné pro celou rodinu. A budete mít dobrý pocit z toho, že svým rodičům prodlužujete život. Vy i vaše děti si budou moci jejich přítomnosti užít mnohem déle.

Hodně lidí přítomnost rodičů v životě podceňuje, dokud o ně nepřijdou. Pečujte o své vztahy a své rodiče, dokud je máte ve svém životě. Není na tom nic složitého. Jen jim zavolejte, zajeďte na návštěvu nebo je pozvěte k sobě domů alespoň na jedno odpoledne v týdnu. Všichni se budete cítit mnohem lépe.

Zdroj: newsner.com