Změny na rukou a prstech? Mohou značit závažná onemocnění!

Při kašli nebo teplotě nikdo nepochybuje, že se jedná o onemocnění, které je potřeba řešit. Ale co třeba při otocích rukou nebo změnách na prstech či nehtech? Lidé tyto příznaky považují často za malichernosti. Opak je podle odborníků pravdou, může se jednat o známku různých závažných onemocnění. Bez včasného zásahu hrozí fatální důsledky. Kdy je třeba obezřetnosti?

https://www.newsitamea.gr/

Delší prsty zvyšuje riziko artritidy

Podle studie odborníků z Nottingham University trpí ženy, které mají delší prsteníček než ukazováček jednou tak vyšší riziko vzniku artrózy v kolenou. Podle profesora Michaela Dohertyho je důvod spíše teoretický a souvisí zřejmě s nižší hladinou estrogenu. U mužů zase o poznání delší prsteníček může značit rakovinu prostaty. U žen i mužů pak délka prsteníčku hraje roli v míře verbální agresivity, čím delší, tím větší útočnost daného jedince.

https://www.newsitamea.gr/

Třes a Parkinson

Nevědomé pohyby končetin bývají příznakem Parkinsonovy choroby. Podle vědců dochází k rozvoji Parkinsona zejména při třesu pouze jedné ruky, kdy může jít též o jiné neurologické poruchy. Naopak třes obou rukou bývá často z jiných příčin, například jako dopad vedlejších účinků léků, jako jsou antidepresiva, nebo po nadměrném pití kofeinových nápojů. Třes se může objevit též ve stresu.

https://www.newsitamea.gr/

Změna barvy nehtů nebo pocení dlaní

Podle další studie se mohou při chronickém onemocnění ledvin měnit nehty barvu, spodní část zbělá a horní naopak hnědě. Svislé nahnědlé čáry pak mohou být obrazem melanomu nebo rakoviny kůže.

https://www.newsitamea.gr/

Lékaři rovněž varují před slabostí úchopu, což může značit potíže s krevním tlakem nebo srdcem.

https://www.newsitamea.gr/

Nepříjemné pocení dlaní? V tom případě je vhodné navštívit endokrinologa a nechat zkontrolovat štítnou žlázu.

https://www.newsitamea.gr/

Při bledosti rukou se zase doporučuje provést vyšetření krve pro anémii.

https://www.newsitamea.gr/

A náhlé zakřivení nehtů? Zvlnění může upozorňovat na rakovinu plic.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr