Tyto rostliny přinášejí ženám velké štěstí a bohatství

Věří se, že mnoho rostlin má specifickou funkci, pokud jde o přitahování štěstí, bohatství a prosperity.

Jedním z nich je LOPATKOVEC, kterému se lidově říká „ženské štěstí“.

Předpokládá se, že tato rostlina cítí vše, co cítí její majitel – pokud kvete, rostlina pokvete. Existuje názor, že lopatkoec přináší svému majiteli štěstí.

Shutterstock

Pokojová rostlina je zodpovědná za blaho žen

Pokud darujete lopatkovec neprovdané dívce, věří se, že velmi rychle najde lásku svého života a založí rodinu. Pokud ho darujete vdané paní, věří se, že do rodiny přibude nový přírůstek.

Od starověku si ženy začaly všímat, že přítomnost této krásné rostliny v domě nutně znamená dobré změny, zejména v milostných vztazích. Dívky našly svého vyvoleného, a svobodné ženy brzy dostaly nabídku k sňatku a vdané ženy žily ve šťastných manželstvích.

Další důležitá rostlina pro ženy je orchidej 

pexels.com/max-artbovich

Podle staré víry představují orchideje lásku. Tato květina přitahuje pozitivní emoce a lásku, uklidňuje duši a prohlubuje přátelství.

Staří Řekové spojovali orchideje s plodností a mužností, což z nich činilo vynikající dárek pro ženy, které plánují stát se matkami.

Orchidej je ženská květina pohody, proto se doporučuje, aby ji ženy kromě domova chovaly i v pracovním prostoru, tedy v kanceláři, protože přináší úspěch a kariérní postup.