Jak využít čajovou sedlinu v domácnosti i na zahradě?

Čajová sedlina ze sypaných čajů nebo vnitřek ze sáčků nemusíte hned vyhazovat. V domácnosti a na zahradě ho můžete použít mnoha způsoby. Uvidíte, že vám usnadní život a budete mít po ruce jedinečný prostředek proti škůdcům nebo pro vaši krásu. Ukážeme vám, jak můžete sedlinu využít a získat z ní nejen skvělou chuť, ale také mnoho dalších vlastností.

Čajová sedlina pro zdraví a sílu rostlin

Hnojení pomocí čajové sedliny je jedinečnou přírodní metodou, kterou můžete využít na zahradě i u pokojových rostlin. Čajové lístky obsahují tein, který zvyšuje kyselost půdy a ovlivňuje bujný růst rostlin. Díky tomu svědčí hlavně růžím, rododendronům, hortenziím anebo azalkám. Z pokojových rostlin se nejvíce hodí pro květiny, jako jsou orchideje nebo kapradiny.

https://porady.interia.pl/

Efektivní prostředek proti mouchám

Mouchy se často drží v blízkosti pokojových rostlin. Díky čajové sedlině s tím nebudete mít problém. Nálev z černého čaje se vyplatí nastříkat také na listy rostlin, které napadly mšice. Zároveň ho můžete použít také jako opatření proti výskytu plísní. Tento prostředek je u rostlin velmi univerzální, ale sedlinu byste měli používat se střídmostí.

Čaj proti únavě a pro krásnou pleť

Vychlazené čajové sáčky použijte jako obklady na unavené oči a pokožku v jejich blízkosti. Uvidíte, že kruhy pod očima rychle zmizí. Vlhké listy zeleného čaje můžete použít také jako velmi levný a přírodní peeling na obličej. Vaše pokožka bude ihned svěží a mladistvá. Čaj má vyživující a tonizující účinky, které můžete velmi efektivně využít ve své běžné rutině.

https://porady.interia.pl/

Čajová sedlina pomůže s čistotou záchodu

Poslední možností je využití čajové sedliny při úklidu. Čištění toalety není právě oblíbená činnost, a proto byste si ho měli usnadnit. Čajovou sedlinu vhoďte do záchodové mísy a nechte pár minut působit. Potom očistěte záchodovou štětkou a spláchněte. Díky této metodě budete mít dokonale čistou toaletní mísu, aniž byste museli používat silnou chemii.

Zdroj: porady.interia.pl