Jak někdo může týrat psa? Naštěstí existují lidé, kteří nehledí na peníze nebo čas a pomohou zvířeti v nouzi!

Život bez domácích mazlíčků je smutný, protože bývají skvělými parťáky pro každý den. Jsou ale lidé, kteří zvíře nepovažují za živého tvora, bijí jej nebo dokonce týrají. To byl případ i štěněte, které našel jednoho dne Brad Chambers pod autem svého vozu. Brad zaslechl zdáli úpěnlivé kňourání a sténání. Když se sehnul a pohlédl pod podvozek, nevěřil vlastním očím. V tratolišti krve byl malý pejsek.

https://twice.hu/

Pomlácený a sedmkrát bodnutý

Proč si někdo pořizuje psa, když se o něj nechce starat? Proč má někdo potřebu týrat živého tvora? Tyto otázky se honily hlavou Brada až po záchraně. Ve chvíli, kdy našel zbídačeného pitbula, neměl čas přemýšlet. Musel rychle zasáhnout, protože psovi šlo o život. Zvíře ztratilo mnoho krve, ale mělo štěstí, že trefilo na svého zachránce. Brad totiž neváhal ani chvilinku, z auta vytáhl lékárničku a pustil se do ošetřování.

https://twice.hu/

Stav na hranici života a smrti

Během záchrany psa však došlo ke zhoršení stavu. „Najednou se mu začaly nafukovat plíce a věděl jsem, že je zle,“ dodává Brad, který měl jako policista poměrně rozsáhlé zkušeností se záchranou života lidí nebo zvířat. Okamžitě zavolal veterinární záchrannou službu, která štěně odvezla do Suffolka Animal Hospital. „Věděl jsem, že musím pitbula zachránit, souhlasil jsem i s částkou ve výši 15 000 dolarů za operace a následné léčení,“ vypráví hrdina, bez kterého by štěně nepřežilo.

https://twice.hu/

Parťáci navždy

„Je můj a navždy,“ hlásí pyšně Brad, který spolupracoval při vyšetřování. Původní majitel se dopustil závažného trestného činu, kdy psa sedmkrát bod, přičemž mu poškodil i průdušnici. Pejsek, který dostal jméno Smoker, dnes žije spokojeně s Bradem. Nedají na sebe dopustit a Smoker si opravdu užívá pozornosti, kterou mu jeho zachránce věnuje. „A já se těším, co všechno spolu ještě zažijeme,“ hlásí Brad, který plánuje zapojení do programu pro výcvik Smokera coby terapeutického psa.

Zdroj: twice.hu