Pamatujete si tuto věc? Vzpomenete si jak se jí říkalo a na co se dnes používá? Napište nám to do komentářů.

Dnes už si málokdo pamatuje, že naše babičky neskladovaly mléko v kartonových nápojových nádobách, ale v plechových konvicích nebo lahvích, které se k tomuto účelu dokonale hodily. Díky portálu smakosze se vrátíme zpět do paměti a zjistíme, na co můžete svou starou konvici ještě použít!


Tato speciální nádoba je těsně uzavřená a slouží ke skladování a přepravě studeného mléka. Obvykle přímo od krav nebo mlékáren. Děti byly většinou poslány pro mléko, takže tato jednoduchá nádoba v mnoha vyvolává hezké vzpomínky na dětství. Konvice jsou vyrobeny z pozinkované nebo nerezové oceli.

Dnes se mléko prodává v kartonech nebo lahvích a na tyto oblíbené obaly na mléko se téměř zapomnělo. Dříve bylo mléko ve venkovských domech nepostradatelné a lidé ve městě ho samozřejmě také kupovali. I když tuto nádobu všichni využívají především pro skladování mléka, má i jiné využití.

Pokud najdete toto staré vintage nádobí na půdě nebo ve sklepě, nevyhazujte ho! Tyto nádoby jsou velmi pohodlné díky svému tvaru. Navíc velmi dobře těsní. Většina má kapacitu 2 až 5 litrů. Prázdné nádoby jsou často skladovány mimo mlékárnu a čekají na doplnění. V těchto kotlích se také přepravují různé sypké produkty.
Nejčastěji se kupují v bazarech nebo na tržnicích. Přepravuje se v nich například i pivo. Ideální jsou také pro sběr různého drobného ovoce nebo šípků. Jsou skvělými společníky na cestě do lesa. Krásná dekorace do zahrad a na terasy

zdroj: https://www.pokukaj.si/

zdroj: wikipedia.org