Řidič autobusu našel malou kuličku chlupů na silnici. Co to bylo?

Řidič školního autobusu v St. Louis ve státě Missouri čekal, až bude moci začít novou směnu. Najednou si všiml pár metrů před sebou černé, nadýchané hromádky.

https://www.thedodo.com/

Chvíli se na hromádku díval. Myslel si, že jsou to nějaké odpadky a jedná se o neživý předmět. K jeho překvapení to ale nebyla žádná věc. Jakmile uviděl pohyb, zůstal naprosto v šoku!

Záchrana malých uzlíčků z chlupů

Řidič vystoupil z autobusu a vydal se k malé, černé kuličce. Jakmile se přiblížil, uslyšel vysoké kňučení. Neváhal a okamžitě zavolal na pomoc Stray Rescue of St. Louis (SRSL). „Řekl, že na poli je šest štěňat a čtyři z nich jsou blízko silnice,“ řekla Donna Lochmannová, hlavní vedoucí pro záchranu života v SRSL. „Když jsme se dostali na křižovatku, kterou nám dal, nikde jsme je neviděli.“

To ráno silně pršelo, takže záchranáři hráli o čas. Potom si všimli řidiče, který jim zavolal. „Zaznamenali jsme první čtyři. To ráno hodně pršelo, takže byli promočení a byla jim zima. Jen se třásli a kňučeli. Byla to nejvíce srdcervoucí věc, jakou jsem kdy viděla.“ Lochmannová a její kolegové vzali čtyři štěňata a hledali další dvě. Zbývající psi našli opodál.

Příběh se šťastným koncem

Všechna štěňata se dostala do bezpečí a tepla. Konečně se dostali ze zimy a deště. Zpátky v centru pro záchranu zvířat dostala všechna štěňata teplou koupel, jídlo a pití. Měli obrovský hlad, ale konečně jim bylo teplo. Potom všechna usnula, protože měla plná bříška. Ve chvíli, kdy usnuli, jim pracovníci SRSL začali hledat pěstounskou péči a adoptivní rodiče.

Všechna štěňata si naštěstí našla náhradní domov. Bylo jim asi 6-7 týdnů, takže byli rozdělení do skupinek po dvou a umístěni do pěstounské péče. V nových domovech zůstanou, dokud jim SRSL nenajde adoptivní rodiny.

Nejdůležitější je, že se tam budou mít velmi dobře a budou u lidí, kteří se o ně postarají. Tyto malé, černé kuličky přežili jen díky pozornosti řidiče autobusu. Jinak by venku příliš dlouho nepřežili.

Zdroj: thedodo.com